Kúpno-predajná zmluva auta: Čo by ste mali vedieť?

Kúpno-predajná zmluva auta je dôležitý dokument, ktorý slúži na zabezpečenie platnej kúpy alebo predaja vozidla medzi dvoma stranami. Tento dokument obsahuje podrobné informácie o vozidle, kupujúcom a predávajúcom. V tomto článku sa pozrieme na to, čo by ste mali vedieť o kúpno-predajnej zmluve auta.

Vyhľadanie platnej kúpno-predajnej zmluvy auta

Pri nákupe vozidla od súkromnej osoby alebo v obchode je potrebné vyhľadať platnú kúpno-predajnú zmluvu. Kúpno-predajná zmluva musí obsahovať správne informácie o vozidle, vrátane modelu, ročníka, stavu a kilometrov. Musí tiež obsahovať informácie o kupujúcom a predávajúcom, vrátane ich mena a adresy.

Príprava kúpno-predajnej zmluvy auta

Kúpno-predajná zmluva auta by mala obsahovať nasledujúce informácie:

  • Model, ročník, VIN kód a evidenčné číslo vozidla
  • Informácie o predávajúcom a kupujúcom, vrátane ich mena, adresy a dokladu totožnosti
  • Dohodnutá cena a podmienky platby
  • Informácie o stave vozidla, vrátane kilometrov a ďalších prípadných poškodení alebo defektov
  • Podpisy a dátumy kupujúceho a predávajúceho

Overenie kúpno-predajnej zmluvy auta

Pred podpisom kúpno-predajnej zmluvy auta sa odporúča overiť si informácie o vozidle, aby ste sa uistili, že sú správne. Odporúča sa získať informácie o stave vozidla, vrátane jeho histórie a či je vozidlo zapísané v evidencii vozidiel. Môžete si overiť aj vlastníctvo vozidla a či nie sú na ňom uložené nejaké dlhy.

Kúpno-predajná zmluva auta je dôležitý dokument, ktorý slúži na zabezpečenie platnej kúpy alebo predaja vozidla medzi dvoma stranami. Je dôležité, aby kúpno-predajná zmluva obsahovala správne informácie o vozidle, kupujúcom a predávajúcom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *