PZP cena

PZP cena je značne rozdielna

Každý z nás nerád platí za niečo, čo mu bolo prikázané a nemohol sa o tom sám rozhodnúť. V prípade, že máme možnosť výberu, tak sa obzeráme po najlacnejšej dostupnej možnosti. Najvýhodnejšia cena sa však dá nájsť veľmi ľahko a rýchlo, stačí kliknúť na link dole. Ten vás presmeruje na stránku, kde si pomocou bezplatnej a nezáväznej kalkulačky urobíte nielen výpočet, ale hneď porovnanie ponúk rôznych poisťovateľov. Predstavuje to nielen veľkú časovú, ale aj finančnú úsporu, ktorú rozhodne oceníte. Veď ušetriť hoc aj 10 eur je dosť hlavne z dlhodobého opakujúceho sa hľadiska. Keďže poistenie sa platí každý rok. Nehovoriac o tom, že rozdiely v poistnom môžu predstavovať aj niekoľko stoviek eur. PZP cena je zistiteľná cez stránku Uzavripzp, ktorá kalkulačku na výpočet ponúk.

Rozdiely v cene poistného sú vysoké

Niektorí by si ani nemysleli, no rozdiely v poistnom za ten istý typ vozidla sa môžu vo veľmi výraznej miere líšiť. Ako sme už v úvode naznačili, môže ísť dokonca aj o stovky eur. A to každý rok. Nenechajte sa ťahať za nos a zistite si vaše ponuky aj hneď teraz. Ak je aj vašim cieľom nájsť tú najlepšiu PZP cenu, potom by ste nemali kalkulačku na porovnanie ponúk vynechať. Jediné, čo od vás požaduje je 15 minút času a technické údaje o prostriedku, ktorý máte v pláne poistiť, prípadne zistiť ponuky naňho.

Vedieť, že PZP cena je vám už na dosah, je veľmi príjemné. Už vám len stačí otvoriť si kalkulačku napr. aj na hore vyznačenom výraze. A následne dopísať základné technické parametre prostriedku, ktoré si zistíte aj z jeho technického preukazu. Ide o nezáväznú a bezplatnú metódu porovnávania ponúk, takže pri tom nič neriskujete.

PZP cena na auto sa môže pohybovať už od 50 eur. Samozrejme, výška poistného sa určuje na základne technických parametrov vozidla. Pri drahých a nových vozidlách môže byť ponuka vyjadrená aj v niekoľkých stovkách eur. Ak ale niekto má peniaze na nový drahý prostriedok, pravdepodobne má aj na drahé povinné zmluvné poistenie, pričom to najlacnejšie na trhu ho vôbec nezaujíma.

V čom sa najlacnejšia ponuka líši od najdrahšej?

Je logické, ak si myslíme, že najdrahšia trhová ponuka bude najlepšia? V jednom smere áno. Ak si porovnáme napr. auto v základnej a v kompletnej výbave, je v tom rozdiel. Pri PZP však najlepšia cena hneď neznamená, že ide o najhoršiu ponuku na trhu. Každá poistná zmluva musí rešpektovať štátne nariadenia. Napr. to, akú poistnú sumu musia rešpektovať. Každá poisťovňa musí byť schopná v rámci jednej škodovej udalosti poistne kryť až do 5 miliónov eur poškodenia na zdraví a do 1 milióna eur poškodenia na majetku.

Aj to najlacnejšie a aj to najdrahšie poistenie kryjú rovnaké udalosti, napriek tomu, že majú inú PZP cenu. Podstatou tohto zabezpečenia je ochrana tých, ktorých by ste poisteným vozidlom poškodili. Na druhej strane toto zabezpečenie ochraňuje aj vás, a to po finančnej stránke. Nech už spôsobíte menšiu škodovú udalosť alebo veľkú dopravnú nehodu, priznáte sa k nej a poisťovňa môže všetky škody uhradiť namiesto vás. Čo sa určite oplatí.

Prekvapením pre mnohých sú ponuky poisťovní Generali, Komunálna poisťovňaKooperativa. Ich ponuky patria k tým, ktorých cena je jednou z najvýhodnejších na trhu. Na tom by nebolo nič, veď niekto musí byť najlacnejší. To, čo väčšinu udivuje, je ich ponuka. Ich poistné zmluvy totiž nechránia len poškodených mimo vinníka, ale môžu kryť aj vinníka samotného. V poisťovni Generali je v cene PZP už aj jedno havarijné riziko, ktoré si však môžete vybrať sami, čo je snáď najvýhodnejšie na trhu. V Komunálnej poisťovni a Kooperative je chránený vodič, posádka prípadne poškodenie batožiny. A všetko bez zmeny základného poistného. Takže vyberať si máte z čoho. Nemusíte sa spoliehať len na jednu poisťovňu.

Viac: https://www.uzavripzp.sk/kooperativa/

Možno výšku poistného ovplyvniť?

Drahé vozidlá majú aj drahé poistenieÁno, môže to byť ešte výhodnejšie, ak si v online formulári vypíšete položky s bonusmi a zľavami. Niektoré poisťovne už len za tento spôsob požiadania poskytujú 10% zľavy. Ďalšie zľavy a bonusy vám môžu byť poskytnuté, ak napr. jazdíte už dlho bez nehody, ak máte deti do 15 rokov, účet v OTP banke, iné druhy poistenia atď. Pracovníci v kamenných pobočkách len zriedkakedy zákazníka oboznamujú s toľkými zľavami. Z toho všetkého jednoznačne vyplýva, že PZP cena je získateľná online pomocou kalkulačky na porovnanie ponúk.

Poistíte akýkoľvek dopravný prostriedok

Pravdepodobne viete, že toto zabezpečenie sa týka aj motorových aj nemotorových vozidiel. Netreba ho podceňovať už len z toho dôvodu, že zaňho hrozia vysoké pokuty. Pokiaľ si nie ste istý, ktoré vozidlá spadajú pod túto povinnosť a ktoré už nie, odporúčame vám si naštudovať zákon. My osobne sa riadime pravidlom: poisti všetko, čo ma technický preukaz. Vďaka kalkulačke online si môžete cenu PZP zistiť na všetky druhy dopravných prostriedkov. Samozrejme bezplatne a nezáväzne. Ak by ste však o niektorú ponuku chceli požiadať, stačí vyplniť pár údajov o majiteľovi vozidla a čím skôr zaplatiť poistné. Poisťovňa vám potom čím skôr zašle originál zelenej karty. Dovtedy ich funkciu plnia dočasné doklady, ktoré ste po odoslaní žiadosti dostali na mail.

Veríme, že teraz už pre vás nebude problémom nájsť PZP cenu, s ktorou budete súhlasiť, no pre uistenie sa o bezpečnosti online žiadosti si prečítajte aj toto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *